+90 224 384 1255    |    info@burkay.com.tr
TR | EN

GLOBIMEDICAL


Bursa da 116 Yıllık ticari geçmişi olan Burkay ailesi bu faaliyetlerini 1952 yılında resmi şirketleşmesini gerçekleştirdiği Türkiye nin en köklü gruplarından olan Burkay group çatısı altında devam ettirmektedir 1975 yılında ev tekstili sektöründe yapmış olduğu ciddi yatırımlarla sanayi alanındaki atılımını başlatmış oldu.

1994 yılında inşaat sektörüne adım atan Burkay Group Sektörel çeşitlenmesini, 2000’li yılların başında petrokimya,enerji ve Gıda sektörlerindeki atılımlar ile devam ettirdi. Burkay & Uğur Kimya, Burkay Enerji ve Sagun gıda nın kurulmaları ile grup Planladığı hedeflerine ulaşmada önemli adımlar atmıştır.Bu yeni yatırımlar, kurulduklarından kısa bir zaman sonra uluslar arası pazarlarda da adından sıkça söz ettirir oldu.


Grup; Enerji , Petrochemical ve Medikal alanda Sektörlerinde Dünya nın önde gelen oyuncularından biri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.Enerji sektörü ile de yakından ilgilenen grup bu konuda faaliyet gösterecek olan Burkay Enerji A.Ş yi kurarak bu sektörde de özellikle çevreci enerji yatırımları için araştırmalarını sürdürmektedir Tekstil,Kimya,İnşaat,Gıda ve Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren tüm iştiraklerini 2009 yılında “Burkay Group” çatısı altında birleştirerek daha organize bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Grup Şirketlerinden Burkay Tekstil 2018 yılında sağlık sektöründe medikal tekstil ürünleri alanında başlatmış olduğu Arge çalışmaları ile Contract tekstilllerinde Anti viral ve anti bakteriyal ürünler ile Hotel ,Restaurant ve Contract alanında ciddi bir ihracat potansiyeline ulaşmıştır. Grup 2020 yılındaki COVID-19 salgını ile anti viral ve anti bakteriyal alnındaki tecrübelerini Kumaş Maske ve döşemelik , perde alanlarında çıkartmış olduğu ürün yelpazesi ile güçlendirmiştir. Günümüzde kumaş maske ihracatını ilk gerçekleştiren firmalardan biri olma başarısını göstererek bu alandada yatırımlarına hızla devam etmektedir. Ayrıca Globimedical markası ile de Cerrrahi Maske, Koruyucu Önlük, Tulum, Siperlik Maske ve dezenfektan grubu ile de tek kullanımlık medikal ve sağlık ürünleri alanında da yatırımlar yaparak hem yurt içi hemde yurt dışı operasyonlarını sürdürmektedir. 


Burkay Şirketler Grubu olarak, geride bıraktığımız deneyim dolu yıllardan aldığımız güçle, insana, doğaya ve işimize olan bağlılığımızla, 500’ü aşan kadromuz ve dünya genelindeki geniş ağımızla, hedeflerimize tutkuyla bağlıyız. Tıpkı 116 yıl önce aile büyüklerimizin yola çıkarken taşıdıkları inancı ve prensipleri kuşaktan kuşağa taşımaya olan inancımız gibi.

Daha detaylı bilgi için Globimedical web sitemizi ziyaret ediniz !!!